×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/skola/msjelsava/2
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/skola/msjelsava/2
utorok, 15 marec 2011 16:45

Škôlkari ZŠ s MŠ v Jelšave sa zapojili do projektu „Zdravý úsmev“, aby znížili kazivosť zubov Doporučený

Napísal(a) Mgr. G. Šestinová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Aj v tomto školskom roku pokračujeme v plnení cieľov projektu „Zdravý úsmev“. Hlavným dôvodom, prečo sme sa do projektu zapojili, sú výsledky prieskumov, ktoré dokazujú, že na Slovensku má  12-ročné  dieťa  pokazené  4-6  zubov.  Práve  týmto projektom chceme prispieť k zníženiu kazivosti zubov. Realizácia  projektu  prebieha  hravou  formou  na niekoľkých  sedeniach v spolupráci  s dentálnou  hygieničkou  Bc.  Beátou  Schützovou.
Deti  tetu Beátku už poznajú a tešia sa na ňu. Navštevuje   deti  v triede  2  a 3  a spoločne  si  nacvičujú správnu  techniku čistenia zubov, osvojujú si nové poznatky – ako vyzerá  správna  zubná  kefka,  aká

  zubná  pasta  je  vhodná,  ako  sa správne starať o ďasná, čo škodí zubom a čo je zdravé pre zuby, kde sa nachádza fluorid.
V závere si spoločne vyfarbia pracovný list, pozrú si poučnú nahrávku  o veveričke,  ktorá  si  zlomila  na  oriešku  zúbok a zvolajú 3-krát:  „ZDRAVIE“. Teší  nás,  že  za  podpory  rodičov a v spolupráci s dentálnou hygieničkou Bc. Beátou Schützovou naša materská  škola  prispeje  k zdraviu  detí v oblasti  starostlivosti o zuby.
Mgr. G. Šestinová,
zástupkyňa riaditeľa pre MŠ
Jelšava

Čítať 3223 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:47

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!