×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/obsah/roznava/gos
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/obsah/roznava/gos
pondelok, 12 apríl 2010 09:32

V Galérii GOS vystavujú najlepšie práce autorov neprofesionálnej tvorby okresu

Napísal(a) Eva Geržová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
AMFO a VÝTVARNÉ SPEKTRUM – celoslovenské súťaže neprofesionálnej tvorby, ktorých regionálne kolá vyvrcholili vernisážou v Rožňave 6. apríla 2010 spojenou s vyhlásením výsledkov, odovzdaním diplomov a čestných uznaní. Do súťaže AMFO bolo prihlásených 19 autorov so 67 farebnými a 23 čiernobielymi fotografiami, do výtvarnej súťaže 11 autorov s 39 maľbami a 13 kresbami. Porotcovia hodnotili každé jedno dielo samostatne, vyberali práce na ocenenie, na výstavu a na postup do krajských súťaží. Z najlepších bola zostavená výstava fotografií a výtvarných prác, ktorá v galérii GOS potrvá do 23. apríla 2010.

Do krajského kola porota navrhla: v súťaži AMFO – práce 10 autorov, z ktorých je 7 farebných fotografií, jedna farebná kolekcia a 9 čiernobielych fotografií. Na okresnej súťaži boli zvlášť ocenené tieto práce: Cenu za fotografiu získala Eva Potočná za fotografiu Korálky a Miroslav Šmelko za fotografiu nazvanú Zdanie klame. Štefan Kesi obdržal Hlavnú cenu za kolekciu fotografií: Deutz I., Deutz II, Deutz III, Jesenné impresie II, Jesenné impresie IV a Jesenné impresie V.
V okresnej súťaži Výtvarné spektrum 2010 v kategórii A1 – autori nad 25 rokov bez výtvarného vzdelania porota navrhla do krajskej súťaže 4 práce od autorov Silvia Ujházyová a Albert Šmihula, z ktorých Abstrakt S. Ujházyovej získal čestné uznanie a Zimná krajina A. Šmihulu diplom.
V kategórii C – insitná tvorba postúpili 4 práce troch autorov, z ktorých ocenenie na súťaži čestné uznanie získala Klára Hajduková za prácu bez názvu a diplomy obdržali: Milan Kostúr za prácu Za domami a Tibor Oláh za Východ slnka.

Vystavujúci výtvarníci:
Vlasta Bujnovská, Rožňava, Ladislav Csupori, Rožňava, Ján Fekiač, Tornaľa, Klára Hajdúková, Vlachovo, Milan Kostúr, Betliar, Veronika Lachová, Rožňava Tibor Oláh, Plešivec, Ondrej Ruszó, Plešivec, Albert Šmihula, Rožňava a Silvia Ujházyová, Rožňava.

Vystavujúci fotografi:
Oto Badín, Plešivec, Zdeno Bekeš, Rožňava, Peter Csontos, Rožňava, Pavol Černák, Rožňava, Juraj Halyák, Rožňava, Veronika Chocholová, Gem. Poloma, Štefan Kesi, Rožňava, Vladimír Kóňa, Rakovnica, Ján Kurimský, Rožňava, Ivan Novoveský, Rožňava, Martin Pastorek, Rožňava, Eva Potočná, Rožňava, Miroslav Šmelko, Gem. Poloma, Štefan Šmelko, Rožňava, Jaroslav Ujházy, Rožňava a Stefan Vidinsky, Gem. Hôrka.
11.4.2010
Eva Geržová
Fotografie: Kubo Klein
{gallery}obsah/roznava/gos{/gallery}
{jcomments on}
Čítať 5383 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:57

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!