piatok, 19 november 2021 11:50

Obrazy môjho života – už ôsma autorská výstava Jany Kušnierovej Doporučený

Napísal(a) R. Šimko
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva všetkých milovníkov výtvarného umenia na výstavu domácej výtvarníčky Jany Kušnierovej. Výstava s názvom Obrazy môjho života bude sprístupnená v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave od piatka 26. novembra 2021 až do 31. januára 2022.

Výstava bude v poradí už ôsmou autorskou výstavou tejto umelkyne, ktorá väčšinu života venovala výtvarnému vzdelávaniu detí a mládeže. „Sme radi, že v našej galérii máme tú česť vystaviť diela domáceho umelca.  Najviac nás teší, že na obrazoch verejnosť uvidí miesta aj veci, ktoré dobre pozná aj zo svojho okolia, zachytené však budú v novom a inom svetle. Už teraz sa tešíme na ďalšie diela rodáčky z Betliara,“ informoval riaditeľ Baníckeho múzea Pavol Lackanič.

rv Plagat KUS J 1Posledných sedemnásť rokov pracovala Jana Kušnierová ako vedúca výtvarného odboru v Základnej umeleckej škole v Rožňave. Z pohľadu výtvarnej tvorby išlo o jej  najplodnejšie roky. Počas pôsobenia na škole inštalovala sedem autorských výstav, a to v rokoch 2001, 2009, 2010, 2011, 2017, 2019 a aktuálne aj v roku 2021.  

„Na výstave si návštevníci budú môcť pozrieť moje najmilšie témy, na ktorých pracujem celý život. Sú to obrazy z môjho obľúbeného betliarskeho parku, ako aj rožňavské zátišia alebo obrazy z môjho života,“ dodala autorka výstavy Jana Kušnierová.

Vernisáž výstavy sa uskutoční 25. novembra 2021 o 16:00 hod. Vstup na vernisáž je, vzhľadom na pandemickú situáciu, možný len pre pozvaných hostí.

Tešíme sa na Vás!

 

Róbert Šimko

 

Čítať 1068 krát Naposledy zmenené pondelok, 22 november 2021 16:45

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!