štvrtok, 22 máj 2014 17:07

Gazdovstvo starých materí - alebo - V areáli múzea trochu inak

Napísal(a) Sylvia Holečková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

rv gsm34aNezvyčajný ruch spôsobili v areáli Baníckeho múzea v Rožňave hospodárske zvieratá, ktoré sme na návštevu „pozvali“ v rámci podujatia Gazdovstvo starých materí. Návštevníci počas celého dňa obdivovali ich hlasový prejav, rôznorodosť a pestrofarebnosť. Niektoré z nich – štvornohé, sa nechali rozmaznávať hladkaním. Zaujali aj ukážky kŕmnych zmesí a produktov - vajíčok – husacích, kačacích, holubích, bažantích, prepeličích a rôznych druhov slepačích. Najviac obdivované boli pštrosie. O starostlivosti o divú zver porozprávali lesníci, ktorí pripravili zaujímavé hádanky a hry v prírode a veterinári odpovedali na zvedavé otázky, ako sa postarať o zdravie zvierat. Pozornosti detí neušli ani knižky o zvieratkách, ktoré so sebou priniesli pracovníčky knižnice a všetky stále expozície múzea v Rožňave, ktoré boli otvorené počas celého podujatia.
Ľudovú hudbu prerušovali v hodinových intervaloch krátke vystúpenia žiakov rožňavských základných škôl a Základnej umeleckej školy v Rožňave. Podujatie pripravilo Banícke múzeum v Rožňave pri príležitosti Noci múzeí. Kvôli zlým poveternostným podmienkam sa uskutočnilo v náhradnom termíne v stredu 21. mája 2014.

O úspechu podujatia svedčí aj vysoký záujem – bezmála 700 návštevníkov.
Za zdarný priebeh podujatia sa tiež pričinili: Slovenský zväz drobnochovateľov OZ Jovice, Konský dvor Brzotín, Regionálna veterinárna a potravinová správa Rožňava, Lesy SR OZ Rožňava, Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave.
Ďakujeme!

Sylvia Holečková, Banícke múzeum v Rožňave

FOTOGALÉRIA:

Čítať 3060 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:17

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!