utorok, 11 november 2014 15:21

Rožňavská nemocnica predstavuje nové oddelenie multiodborovej intenzívnej starostlivosti

Napísal(a) Tomáš Kráľ
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

rv nz omis-2aRožňava 11. novembra 2014 - Svet zdravia dnes oficiálne prezentoval svoje nové oddelenie multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OMIS) v rožňavskej nemocnici. OMIS predstavuje organizačné zoskupenie jednotiek intenzívnej starostlivosti (JIS) oddelení vnútorného lekárstva, neurológie a chirurgie spolu s oddelením anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM). V Rožňave nainštalovali centrálny monitorovací systém, kompletne zrekonštruovali interiér a boli vykonané dispozičné zmeny s prispôsobením pre nové rozmiestnenie 12 pacientskych lôžok. Celkové investície si vyžiadali takmer 200-tisíc €.
rv nz omis-2Prínos nového oddelenia multiodborovej intenzívnej starostlivosti spočíva v tom, že hospitalizovaní pacienti sú umiestnení na modernej jednotke so sústredenou intenzívnou starostlivosťou a o ich stave a o liečebnom postupe sa v prípade potreby vie dohodnúť multiodborový tím špecializovaných lekárov. O jednotlivých pacientov sa nepretržite starajú lekári podľa odborností, pod ktoré spadá ochorenie daného pacienta. Pacient s

infarktom myokardu je pod dohľadom internistu, pacient s porážkou je v starostlivosti neurológa, o pacienta po operácii brucha sa stará chirurg a o pacienta v bezvedomí na umelej pľúcnej ventilácii sa stará anesteziológ-intenzivista.
rv nz omis-1rv nz omis-3V nových priestoroch OMIS-u bol kompletne zrekonštruovaný interiér pre 12 lôžok s izolačnou miestnosťou pre jedného pacienta navyše. Kompletne boli vymenené okná, nainštalovaná centrálna klimatizácia, kazetové stropy, centrálny monitorovací systém pre všetky lôžka. Celkové investície si vyžiadali takmer 200-tisíc eur. Prínos nového oddelenia spočíva v tom, že hospitalizovaní pacienti sú umiestnení v moderných priestoroch spĺňajúcich najvyššie štandardy poskytovania zdravotnej starostlivosti. Sústredenú intenzívnu starostlivosť pre všetkých pacientov zabezpečuje multiodborový tím lekárov – špecialistov. Významnou výhodou a súčasne medzinárodným trendom je aj to, že počet lôžok v rámci daných odborov nie je striktne určený a prispôsobuje ich akútnym potrebám. Tento organizačný prístup sa volá systém plávajúcich lôžok.

Tomáš Kráľ

 

Čítať 6676 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:44

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!