piatok, 23 máj 2014 12:15

Tri folklórne súbory z horného Gemera súťažili o postup do krajského kola

Napísal(a) M. Ferenczová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

rv OS-002aOkresná súťaž tvorivých choreografií folklórnych kolektívov sa konala v nedeľu 18. mája 2014 v kinosále Vojenského útvaru v Rožňave. Súťažili tri folklórne súbory z okresu so štyrmi choreografiami. Folklórny súbor Gemer si do súťaže pripravil dve choreografie, a to v kategórii malých foriem „Nabiv me muž“ a v kategórii veľkých „V nedeľu na moste“ od choreografa Jána Garana Krišťáka. 

Folklórny súbor Dubina z Rožňavy sa predstavil s veľkou choreografiou Jána Liptáka „Po rejdovsky“, tiež folklórny súbor Borostyán sa prezentoval s veľkou choreografiu Michala Richtarčíka „Tance z Medzibodrožia.
Odborná porota v zložení Mgr. art. Martin Urban, Tatiana Urbanová a Ján Lipták, odporučila postúpiť do krajskej súťaže súbory Dubina a Borostyán.

Súťaž sa uskutoční v rámci Abovských folklórnych slávností 29. júna 2014 v Rozhanovciach. Držíme palce, aby sa im darilo a úspešne reprezentovali okres v silnej konkurencii súborov Košického samosprávneho kraja. 
Organizátori i členovia poroty vyjadrili poďakovanie všetkým súťažiacim, za ich činnosť vo folklórnych kolektívoch a prezentáciu folklóru. 

rv OS-010rv OS-009rv OS-008rv OS-004rv OS-002rv OS-001M. Ferenczová
GOS Rožňava
Foto: archív GOS

 

 

Čítať 3398 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:52

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!