streda, 04 december 2013 11:21

Adventný koncert Otokara Kleina v Muránskej Dlhej Lúke

Napísal(a) Monika Podolinská
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

mdl MDLUKA20aAdventné ticho v nás práve znie
v tom predvianočnom chvate,
keď Bože, viem:
že ty si radosť našich dní
tak kde sa skrývaš ?
Povedz mi...
Advent - slovo latinského pôvodu, ktoré znamená príchod Krista. Je to prípravné obdobie pred vianočnými sviatkami a svätia ho všetky kresťanské cirkvi. A práve v uplynulú nedeľu, 1. decembra 2013, sa toto štvortýždňové obdobie začalo. Zapálili sme prvú sviečku na adventom venci, deti si otvorili prvé okienko v adventnom kalendári. Aj samotná príroda sa ponára do pokoja a noci sú dlhšie ako dni.
Súčasťou tejto pokojnej atmosféry bolo aj zorganizovanie adventného koncertu v našej obci. Hlavným organizátorom bola Evanjelická cirkev a. v. v Muránskej Dlhej Lúke spolu so samotnou obcou. Pozvanie prijal Otokar Klein, tenorista známy u nás aj vo svete. Bolo to už jeho druhé vystúpenie na pôde obce. Minulý rok bol súčasťou letného vystúpenia Martina Babjaka a jeho hostí. Ako sám povedal, neodmietne pozvanie tam, kde ho vrúcne prijali a od ľudí, s ktorými sa spriatelil.
Na koncerte vystúpila aj mladá talentovaná sopranistka Marianna Gelenekyová, a Marián Varínsky - klavírny sprievod. Päť rôznych verzií Ave Maria, známe diela A. Dvořáka,

Najkrajší kút v šírom svete... to je len časť toho, čo si návštevníci koncertu mohli vypočuť. Dôstojnejší začiatok adventu sme si ani nemohli priať. Nebolo to len prostredím a interpretmi, ale aj atmosférou a ľuďmi. Takže, dovidenia o rok!

Monika Podolinská


Muránska Dlhá Lúka


Foto: J. Siman, Karol Žigo 

 

Čítať 4600 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:03

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!