streda, 26 apríl 2023 19:07

Ocenenie Zlatá kniha pre Ivonu Ďuričovú Doporučený

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

 

Vydavateľstvo Ikar, ktoré už viac ako 30 rokov patrí k najlepším vydavateľstvám našej i svetovej literatúry,  každý rok pod názvom Ikariáda oceňuje svojich najúspešnejších autorov. Zlaté a platinové knihy i zlaté perá už majú čerstvých majiteľov.  Tento rok  sa Ikariáda konala 25. apríla 2023 v bratislavskom hoteli Carlton, na ktorej sa zišla veľká kultúrna obec a celý večer sa niesol v znamení kníh, čítania, spisovateľov… Uvádzal moderátor Roman Juraško a slávnostnú atmosféru oceňovania dopĺňala skladateľka, dirigentka a hudobníčka Ľubica Čekovská so svojím ansámblom. Nás opäť potešilo ocenenie pre spisovateľku Ivonu Ďuričovú, rodáčku z Rožňavského Bystrého, ktorá za knihu básničiek pre deti Písmenká z abecedy získala ocenenie Zlatá kniha za predaj viac ako 15 000 kníh. Vďaka pekným a vtipným básničkám v tejto krásne ilustrovanej knižke sa môžu deti zoznámiť s abecedou a vo veršoch dopĺňať slová podľa utešených obrázkov. Knihu ilustroval Adrián Macho.

Pani Ďuričová k tomu dodala: „Veľmi ma teší, že sa deťom páčia moje básničky a detské knižky, zvlášť tieto oceňované abecedné, je to aj veľkou zásluhou ilustrátora Adriána Macha. Tak mám dokopy od Ikaru aj z predchádzajúcich rokov aj s včerajšou dve zlaté a jednu platinovú knihu.“

Pani Ivone Ďuričovej k oceneniu srdečne gratulujeme a prajeme jej veľa tvorivej invencie a veľa spokojných a usmievajúcich sa malých i veľkých čitateľov.  

Maj Gemer

 

 

Čítať 599 krát Naposledy zmenené streda, 26 apríl 2023 20:05

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!