utorok, 27 september 2011 10:53

Úspech výtvarníka Milana Kostura z Betliara v celoštátnej súťaži Doporučený

Napísal(a) Ľubomír Zatroch
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Milanovi  Kosturovi blahoželá vedúca odboru kultúry KSK PhDr. Jana KováčováV 48. ročníku celoštátnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarné spektrum 2011, ktoré sa konalo 26. a 27. augusta 2011 v Trenčíne, v kategórii insitných výtvarníkov Betliarčan Milan Kostur získal cenu za olejomaľby Zátišie s kozami a Betliar – park. Postupu do celoštátnej súťaže predchádzalo krajské kolo súťaže, ktoré sa konalo pod názvom Košická paleta. Výtvarník Milan Kostur sa v tomto kole umiestnil na 3. mieste, čo zároveň znamenalo postup do celoštátnej súťaže.
Výtvarné spektrum je celoštátna postupová súťaž určená pre stredoškolskú mládež (od 15 rokov) a pre dospelých, nie je žánrovo

ani tematicky vymedzená. Podporuje rozvoj záujmovej umeleckej činnosti v oblasti neprofesionálnej výtvarnej tvorby, v celej jej žánrovej rozmanitosti – v kresbe, grafike, maľbe, plastike, úžitkovej tvorbe a v prácach intermediálneho charakteru (fotografický záznam akčného umenia, land-artu a pod.). V našom regióne sa súťaž konala v jarných mesiacoch a do krajského kola postúpili práce autorov  Mgr. Silvie Ujházyovej (Rožňava), Kláry Hajdúkovej (Vlachovo), Alberta  Šmihulu (Rožňava) a Milana Kostura (Betliar).
Z úspechu nášho výtvarníka máme aj my veľkú radosť, želáme mu veľa nápadov a  elánu do ďalšej tvorby.
Ľubomír Zatroch
Zdroj: Gemerské osvetové stredisko Rožňava
{jcomments on}

 

Čítať 3147 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:56

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.