štvrtok, 28 november 2013 22:59

Jesenné dni využili v Rožňavskom Bystrom na opravu kostola aj pomocou vyhlásenej zbierky

Napísal(a) CZ ECAV Rožňavské Bystré
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Z Cirkevného zboru ECAV na Slovensku Rožňavské Bystré dňa 28.11.2013 prišiel list nasledovného znenia:
"Milý rodák, milá rodáčka!
Takto sme Vás oslovili listami a aj na stránke www.majgemer.sk. začiatkom tohto roka, kedy sme vyhlásili zbierku medzi rodákmi na opravu nášho kostola.
Vďaka Vašej štedrosti a vďaka Božej pomoci sme mohli z vyzbieraných peňazí vymeniť staré okná, cez ktoré zatekalo a v zimom období cez ne prefukovalo. Rozhodli sme sa ich vymeniť za eurookná, ktorých vzhľad a kvalita sú neporovnateľné so starými.
Pekné dni v jeseni sme využili aj na opravu odkvapových rýn okolo celej strechy kostola a doplnili sme ich aj tam, kde neboli, teda na oblúku sakristie.
Okrem toho sme museli osekať a odstrániť vo vnútri kostola za oltárom a po jeho bokoch zvlhnutú a pliesňou napadnutú omietku. Toho času je ešte táto časť nedokončená, nakoľko musí aspoň do budúceho leta vyschnúť. Podmieňuje to ešte odvodnenie kostola zvonka, ale to tiež chceme urobiť v lete, nakoľko znova musíme nazhromaždiť nejaké financie.

Práce na kostole je stále dosť, naozaj treba veľa, veľa ochotných darcov a pomocníkov.
Ďakujeme všetkým rodákom, aj sympatizantom nášho zboru a samozrejme, aj domácim veriacim, ktorí prispeli každý tak, ako mohol, podľa svojich možností.
Ďakujeme našim spolusestrám presbyterkám, ich manželom a rodinným príslušníkom, pánovi kaplánovi za pomoc pri osekávaní omietky v kostole, za montáž a demontáži lešenárskych trubiek v kostole, upratovanie kostola po robotníkoch a i.
Poviem Vám milí priatelia, modlili sme sa, aby sa nikomu nestal nejaký úraz, lebo pracovalo sa vo výškach, či už pri oprave odkvapových rýn a aj v kostole pri výmene okien. Vďaka Pánu Bohu, že nám poslal zodpovedných majstrov, ktorí to zvládli profesionálne. Veď posúdite z fotografií, ktoré v prílohe prikladám.
Želáme Vám požehnané prichádzajúce Vianočné sviatky!
S úctou a pozdravom
Predsedníctvo CZ ECAV Rožňavské Bystré
a Mgr. Peter Székely, kaplán na farárskom mieste."

 

{jcomments on}
Čítať 3504 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:22

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.