piatok, 06 december 2013 12:21

Bystranské deti si prevzali od Mikuláša darčeky a vyzdobili aj vianočný stromček

Napísal(a) ŽG+OD
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

rb mikulas2013aZ Rožňavského Bystrého sme v piatok 6. decembra 2013 dostali od pani starostky Želmíry Gonosovej mailom pekné obrázky z privítania starodávnej, najmä deťom milej postavy - Mikuláša. K obrázkom mi napísala krátky text, keď napísala: „Pred malou chvíľou sme sa rozlúčili s Mikulášom, čertom a anjelom, ktorí ešte mali ďalekú cestu pred sebou. Čo nestihli včera, chcú dokončiť dnes. V našej obci už druhý rok chodí Mikuláš aj v predvečer, ale aj ráno pre deti z Materskej školy, ktoré si zase prišli vyzdobiť stromček pre budovu Obecného úradu. Vo štvrtok 5.12.2013 sme mohli v našej obci stretnúť s batohom plných darčekov Mikuláša, ktorého tradične doprevádzal čert i anjel. Prešli celou dedinou a s darčekmi navštívili mnoho domácností. Bolože to radosti, ale aj strachu, a to hlavne pred čertom. Ale deti sa už tešia na stretnutie na rok. A tešíme sa aj my, že zase zavíta do našej obce a poteší najmenších pripravenými darčekmi.“
Takto, či podobne bolo v týchto dňoch Mikuláša po celom Gemeri. Všade, kde Mikuláš navštívil deti, všade ho vítali podobne, ako v Rožňavskom Bystrom. Veď tieto tradície prinášajú akúsi prípravu na najkrajšie sviatky roka a sú spojené s množstvom

rôznych obyčají, i zážitkov. Tak si ich pekne užite.
ŽG+OD

 

Čítať 4627 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:11

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.