×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/kultura/matica/filakovo
JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/bysbrz
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kultura/matica/filakovo
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/bysbrz
piatok, 06 december 2013 12:21

Bystranské deti si prevzali od Mikuláša darčeky a vyzdobili aj vianočný stromček

Napísal(a) ŽG+OD
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

rb mikulas2013aZ Rožňavského Bystrého sme v piatok 6. decembra 2013 dostali od pani starostky Želmíry Gonosovej mailom pekné obrázky z privítania starodávnej, najmä deťom milej postavy - Mikuláša. K obrázkom mi napísala krátky text, keď napísala: „Pred malou chvíľou sme sa rozlúčili s Mikulášom, čertom a anjelom, ktorí ešte mali ďalekú cestu pred sebou. Čo nestihli včera, chcú dokončiť dnes. V našej obci už druhý rok chodí Mikuláš aj v predvečer, ale aj ráno pre deti z Materskej školy, ktoré si zase prišli vyzdobiť stromček pre budovu Obecného úradu. Vo štvrtok 5.12.2013 sme mohli v našej obci stretnúť s batohom plných darčekov Mikuláša, ktorého tradične doprevádzal čert i anjel. Prešli celou dedinou a s darčekmi navštívili mnoho domácností. Bolože to radosti, ale aj strachu, a to hlavne pred čertom. Ale deti sa už tešia na stretnutie na rok. A tešíme sa aj my, že zase zavíta do našej obce a poteší najmenších pripravenými darčekmi.“
Takto, či podobne bolo v týchto dňoch Mikuláša po celom Gemeri. Všade, kde Mikuláš navštívil deti, všade ho vítali podobne, ako v Rožňavskom Bystrom. Veď tieto tradície prinášajú akúsi prípravu na najkrajšie sviatky roka a sú spojené s množstvom

rôznych obyčají, i zážitkov. Tak si ich pekne užite.
ŽG+OD

 

Čítať 5117 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:11

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!