×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/kultura/lehota/vystup
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kultura/lehota/vystup
streda, 04 jún 2014 00:07

Čiernolehotskí matičiari a deti patrili k sebe aj na MDD

Napísal(a) Ing. Darina Figúrová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

cl mdd-fotografia0474aČlenovia Miestneho odboru Matice slovenskej a deti v Čiernej Lehote od vzniku MO akosi patria k sebe. MO MS pre deti zorganizoval niekoľko zaujímavých podujatí - vianočné stretnutia, veľkonočné tvorivé dielne, dokonca maškarný ples s vlastnoručne zhotovenými maskami. 
Dňa 31.5.2014 sme deti z obce pozvali do priestorov Klubu dôchodcov, kde sme spoločne strávili príjemné popoludnie - my sme pookriali a deťom sme pripomenuli ich krásny sviatok - MDD. 
Pôvodná myšlienka - Ukáž, čo vieš ...., nebola celkom naplnená, deti mali trému a nechceli sa veľmi prejaviť, no pár smelých sa našlo. Vierka Tomesová zaspievala, Ondrejko Krága zahral na píšťalke a Timko Konya na harmonike, za čo zožali veľký potlesk. 
U detí vždy najviac zaboduje kreslenie a maľovanie. Teraz sa vyšantili nielen na papieri, ale aj na chodníku. Najzaujímavejšie však bolo maľovanie na tvár, kde Ivetka Hrudálová a Ing. Mirka Potočná mali plné ruky práce a ich krásne výtvory deti tešili. Ukončením celého podujatia bola súťaž v skákaní vo vreci, kde deti nechceli prestať a tu sa prejavila ich súťaživosť, každý chcel byť najlepší. Ťažko určiť víťaza, pretože skákali malí i veľkí, dievčatá i chlapci, všetci boli dobrí a všetci dostali  

sladkú odmenu. Podotýkam, že najmladším účastníkom bol sedemmesačný chlapček, vnúčik Viery Tomesovej. Na podujatie prišli pozrieť a aktívne sa zapojili i deti žijúce mimo Čiernej Lehoty, ktoré boli na návšteve u starých rodičov - z Rochoviec, Popradu a Bratislavy.
Záverom tradične poďakujem: všetkým deťom za účasť, lebo bez ich účasti by podujatie nemalo význam, starostke obce Ing. Ivete Potočnej za podporu a aj účasť, poslankyni a predsedníčke JDS a Klubu dôchodcov pani Márii Jakobejovej za poskytnutie priestorov Klubu dôchodcov, pomoc i účasť, pani Ivete Hrudálovej riaditeľke MŠ a Mirke Potočnej za maľovanie detí na tvár, všetkým členkám MO MS za zorganizovanie podujatia a každému za príjemnú atmosféru a krásne spoločné popoludnie. 
Napísala: Ing. Darina Figúrová,
predsedníčka MO MS v Čiernej Lehote.

Fotografie: Mgr. Michal Terrai

 

Čítať 3960 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:11

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!