streda, 04 jún 2014 00:07

Čiernolehotskí matičiari a deti patrili k sebe aj na MDD

Napísal(a) Ing. Darina Figúrová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

cl mdd-fotografia0474aČlenovia Miestneho odboru Matice slovenskej a deti v Čiernej Lehote od vzniku MO akosi patria k sebe. MO MS pre deti zorganizoval niekoľko zaujímavých podujatí - vianočné stretnutia, veľkonočné tvorivé dielne, dokonca maškarný ples s vlastnoručne zhotovenými maskami. 
Dňa 31.5.2014 sme deti z obce pozvali do priestorov Klubu dôchodcov, kde sme spoločne strávili príjemné popoludnie - my sme pookriali a deťom sme pripomenuli ich krásny sviatok - MDD. 
Pôvodná myšlienka - Ukáž, čo vieš ...., nebola celkom naplnená, deti mali trému a nechceli sa veľmi prejaviť, no pár smelých sa našlo. Vierka Tomesová zaspievala, Ondrejko Krága zahral na píšťalke a Timko Konya na harmonike, za čo zožali veľký potlesk. 
U detí vždy najviac zaboduje kreslenie a maľovanie. Teraz sa vyšantili nielen na papieri, ale aj na chodníku. Najzaujímavejšie však bolo maľovanie na tvár, kde Ivetka Hrudálová a Ing. Mirka Potočná mali plné ruky práce a ich krásne výtvory deti tešili. Ukončením celého podujatia bola súťaž v skákaní vo vreci, kde deti nechceli prestať a tu sa prejavila ich súťaživosť, každý chcel byť najlepší. Ťažko určiť víťaza, pretože skákali malí i veľkí, dievčatá i chlapci, všetci boli dobrí a všetci dostali  

sladkú odmenu. Podotýkam, že najmladším účastníkom bol sedemmesačný chlapček, vnúčik Viery Tomesovej. Na podujatie prišli pozrieť a aktívne sa zapojili i deti žijúce mimo Čiernej Lehoty, ktoré boli na návšteve u starých rodičov - z Rochoviec, Popradu a Bratislavy.
Záverom tradične poďakujem: všetkým deťom za účasť, lebo bez ich účasti by podujatie nemalo význam, starostke obce Ing. Ivete Potočnej za podporu a aj účasť, poslankyni a predsedníčke JDS a Klubu dôchodcov pani Márii Jakobejovej za poskytnutie priestorov Klubu dôchodcov, pomoc i účasť, pani Ivete Hrudálovej riaditeľke MŠ a Mirke Potočnej za maľovanie detí na tvár, všetkým členkám MO MS za zorganizovanie podujatia a každému za príjemnú atmosféru a krásne spoločné popoludnie. 
Napísala: Ing. Darina Figúrová,
predsedníčka MO MS v Čiernej Lehote.

Fotografie: Mgr. Michal Terrai

 

Čítať 3368 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:11

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.