nedeľa, 08 december 2013 09:43

Mikuláš, čert a anjelik v Čiernej Lehote aj so snehovou nádielkou

Napísal(a) Mgr. Michal Terrai
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

cl miku13aNa Mikuláša, 6. decembra 2013, sme sa radovali už od rána zo snežnej nádielky, ktorú sme si mohli na dvore pred domami a cestou do práce a školy očami vychutnávať. Po príchode späť domov, poobede sme čakali na tohtoročného Mikuláša, ktorý neobišiel ani tento rok našu obec. Prišiel aj so svojimi pomocníkmi anjelikom a čertíkom. Deti z obec sa už po príchode zo školy tešili na predvianočné posedenie a tvorivé dielne, ktoré pre nich v kultúrnom dome pripravili členky MO Matice slovenskej Čierna Lehota, FS Lehoťanka, členky Kultúrnej komisie pri OZ Čierna Lehota a poslanci Obecného zastupiteľstva v Čiernej Lehote. Boli pre nich pripravené predkreslené výkresy, nalepovačky, farebné papiere, lepidlá na papier. Deti mohli vyrábať rôzne vianočné ozdoby, ktorými ozdobili aj vianočný stromček v sále kultúrneho domu. Organizačne sa im venovali pani Katarína Pukanská a Ing. Darina Figúrová, ktoré deti motivovali aj k tomu, aby si pripravili vianočné pozdravy, ktoré môžu poslať svojim známym ako vianočné pohľadnice. Keďže sa hodina príchodu dedka Mikuláša blížila, preto ďalšie členky MO MS – pani Eva Kočišová, pani Zuzana Hrušková, pani Mária Kundráková priniesli chutné koláčiky,

ktoré si mohli prítomní zakúpiť za symbolické ceny. A keďže cez Vianoce nemôže chýbať na stole ani vianočný punč, pripravila ho pre túto akciu Ing. Darina Figúrová a vo veľkom objeme sa minul všetok „pretože bol chutný, bolo ho nedostatok“. V tento deň a na tejto akcii našu obec poctila svojou prítomnosťou aj pani riaditeľka DMS Rožňava Ing. Zlatica Halková so svojou mamičkou. Tejto návšteve sme boli veľmi potešení a tiež sme vďační aj za vianočné darčeky od nich. Pani riaditeľka s mamičkou sa u nás veľmi dobre cítili. Prišla hodina H, kedy do miestnosti vstúpil dedko Mikuláš, anjelik a čert s batohom a košom darčekov. Všetci sme spozorneli a bolo vidieť aj deti s malým strachom v očiach. Šikovné deti z obecnej materskej školy mali pripravené pásmo pre Mikuláša, básničky, spoločné pesničky, recitácie, ktoré mu odrecitovali, za ktoré každé dieťa dostalo balík sladkostí. Ale nezabudlo sa ani na iné deti z obce, ktoré navštevujú Základnú školu v Slavošovciach, a aj pre tieto boli Obecným úradom zaobstarané sladké darčeky. Deťom z Materskej školy v Čiernej Lehote odovzdala starostka obce Ing. Iveta Potočná aj darčeky – hračky, spoločenské hry. Po odrecitovaní a odspievaní pozdravov pre Mikuláša, sme sa všetci presunuli pred kultúrny dom, kde sa rozsvietil vianočný stromček a svojimi svetelnými reťazami nám bude pripomínať každý večer na ulici, že prežívame to krásne obdobie Vianoc. Už teraz sa tešíme na iné vianočné akcie usporiadané obcou, MO MS Čierna Lehota, na spoločné ukončenie občianskeho roka a privítanie toho nového 2014. Samozrejme tiež na budúcoročného Mikuláša. Prajeme všetkým deťom, rodinám, nech môžu pocítiť krásne sviatky roka, vianočnú atmosféru v kruhu svojich rodín, a mať aj sladkú nádielku.
Text a foto: Mgr. Michal Terrai

 

Čítať 3939 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:26

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!