×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/obsah/clehota/mdz
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/obsah/clehota/mdz
utorok, 22 október 2013 13:45

Tešme sa na stretnutia so seniormi nielen v mesiaci úcty k starším

Napísal(a) mg-mt
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Mesiac október sa ujal u nás ako tradičný mesiac, v ktorom sa častejšie berú na vedomie najstarší členovia našej spoločnosti  a okrem toho tam, kde je to možné, prejavujú im aj istú formu úcty. Pravda je však aj taká, že s pojmom úcty k starším by sme mali zaobchádzať citlivejšie a nemali by sme ho brať na ľahkú váhu najmä tam, kde je o nich málo postarané a  mnohí z nich žijú na dne spoločnosti. Príkladov, ako tento mesiac na hornom Gemeri je spojený so seniormi, je viac. Len akosi ťažšie sa nám berie do rúk pero a papier, aby sme o tom mohli aspoň niečo prezradiť aj širšej verejnosti tiež prostrednícvom našej stránky. 

Z Čiernej Lehoty sme dostali stručnú informáciu, že dňa 17.10.2013 si aj v tejto obci uctili svojich staršich spoluobčanov na slávnostnom stretnutí, na ktorom prejavili pekné poďakovanie za ich rodiny, životy, prácu pre spoločnosť. Príhovorom otvorila podujatie predsedníčka Jednoty dôchodcov na Slovensku a Klubu dôchodcov v Čiernej Lehote, poslankyňa Obecného zastupiteľstva pani Mária Jakobejová. Hlavný príhovor k seniorom mala

starostka obce pani Ing. Iveta Potočná.

Každý dôchodca na slávnosti dostal od obecného úradu milú pozornosť: tašku s erbom obce a v nej pero a hrnček s potlačou názvu obce a jej erbom. Na túto slávnosť osobitne pozvali 9 jubilantov obce, ktorí oslávili v tomto roku 70, 75, 80, 85 a 90 rokov. Okrem už spomínaných pozorností si jubilanti prevzali od starostky obce a predsedníčky ZO JDS krásnu ružu a čokoládu. Tým, ktorí sa či už z osobných alebo zdravotných dôvodov nemohli zúčastniť, hneď po oslavách osobne naštívila pani starostka obce Ing. V. Potočná a odvzdala im to, čo si nemohli osobne na slávnosti prevziať.

Svojich starých rodičov na slávnosti pozdravili vnúčatá, pravnúčatá, školáci Materskej školy v Čiernej Lehote pod vedením pani učiteľky Mgr. Mariany Jančíkovej. Po ich programe vystúpila s pásmom a piesňami Folklórna skupina Lehoťanka. Po ukončení slávnosti bolo podané občerstvenie a sladká pochúťka. Pekným gestom zo strany vedenia obce v Čiernej Lehote bolo, že všetky výdavky spojené s týmito oslavami financoval obecný úrad. Tešíme sa aj na budúce stretnutia s našimi seniormi.

Čítať 3876 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:52

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!