utorok, 22 október 2013 13:45

Tešme sa na stretnutia so seniormi nielen v mesiaci úcty k starším

Napísal(a) mg-mt
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Mesiac október sa ujal u nás ako tradičný mesiac, v ktorom sa častejšie berú na vedomie najstarší členovia našej spoločnosti  a okrem toho tam, kde je to možné, prejavujú im aj istú formu úcty. Pravda je však aj taká, že s pojmom úcty k starším by sme mali zaobchádzať citlivejšie a nemali by sme ho brať na ľahkú váhu najmä tam, kde je o nich málo postarané a  mnohí z nich žijú na dne spoločnosti. Príkladov, ako tento mesiac na hornom Gemeri je spojený so seniormi, je viac. Len akosi ťažšie sa nám berie do rúk pero a papier, aby sme o tom mohli aspoň niečo prezradiť aj širšej verejnosti tiež prostrednícvom našej stránky. 

Z Čiernej Lehoty sme dostali stručnú informáciu, že dňa 17.10.2013 si aj v tejto obci uctili svojich staršich spoluobčanov na slávnostnom stretnutí, na ktorom prejavili pekné poďakovanie za ich rodiny, životy, prácu pre spoločnosť. Príhovorom otvorila podujatie predsedníčka Jednoty dôchodcov na Slovensku a Klubu dôchodcov v Čiernej Lehote, poslankyňa Obecného zastupiteľstva pani Mária Jakobejová. Hlavný príhovor k seniorom mala

starostka obce pani Ing. Iveta Potočná.

Každý dôchodca na slávnosti dostal od obecného úradu milú pozornosť: tašku s erbom obce a v nej pero a hrnček s potlačou názvu obce a jej erbom. Na túto slávnosť osobitne pozvali 9 jubilantov obce, ktorí oslávili v tomto roku 70, 75, 80, 85 a 90 rokov. Okrem už spomínaných pozorností si jubilanti prevzali od starostky obce a predsedníčky ZO JDS krásnu ružu a čokoládu. Tým, ktorí sa či už z osobných alebo zdravotných dôvodov nemohli zúčastniť, hneď po oslavách osobne naštívila pani starostka obce Ing. V. Potočná a odvzdala im to, čo si nemohli osobne na slávnosti prevziať.

Svojich starých rodičov na slávnosti pozdravili vnúčatá, pravnúčatá, školáci Materskej školy v Čiernej Lehote pod vedením pani učiteľky Mgr. Mariany Jančíkovej. Po ich programe vystúpila s pásmom a piesňami Folklórna skupina Lehoťanka. Po ukončení slávnosti bolo podané občerstvenie a sladká pochúťka. Pekným gestom zo strany vedenia obce v Čiernej Lehote bolo, že všetky výdavky spojené s týmito oslavami financoval obecný úrad. Tešíme sa aj na budúce stretnutia s našimi seniormi.

Čítať 3090 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:52

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.