nedeľa, 30 marec 2014 12:41

Marec - mesiac knihy - aj v Obecnej knižnici v Čiernej Lehote

Napísal(a) Mgr. Michal Terrai
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

cl mknihy1aV čiernolehotskej obecnej knižnici sme si v piatok 28.3.2014 z príležitosti mesiaca Marec - mesiac knihy, s pani knihovníčkou Jarmilou Gonosovou a poslankyňou Obecného zastupiteľstva, zároveň predsedníčkou Komisie kultúry pri OZ pani Máriou Jakobejovou a Plameňákmi (DHZ Čierna Lehota) pripomenuli tento "tlačený zväzok". Zišli sme sa, aby sme si spoločne porozprávali čo kniha je, aké knihy poznáme, čo všetko nám knihy prinášajú, a kde všade sa používajú. Na začiatku pani knihovníčka deťom porozprávala skrátený životopis nášho blízkeho rodáka, dejateľa a zberateľa rozprávok Pavla Emanuela Dobšinského (* 16. marec 1828, Slavošovce – † 22. október 1885, Drienčany), ktorý by v tomto mesiaci oslávil výročie svojho narodenia. 
Všetky deti sú usilovné, šikovné, majú svoje obľúbene knihy, preto si počas rozprávky "Matej veľký kráľ a Juliana veľká kráľovná", ktorú im čítala pani knihovníčka, kreslili najlepšieho, najväčšieho knižného hrdinu, zo svojej naposledy prečítanej knihy. Po zadaní úlohy, hneď padla odpoveď o hrdinovi - Harry Potter. Najkrajší výkres bol ocenený. Knihu „Rastliny“ (venovala Matica slovenská) vyhrala Viktória Ferencová. Na záver dostali všetky

zúčastnené deti brožúru práve o našom rodákovi Pavlovi E. Dobšinskom. Tešíme sa už teraz na nové spoločné posedenie, ktoré nám tety, možno aj v knižnici pripravia.
Text, foto: Mgr. Michal Terrai

(poslanec OZ, predseda DHZ)

 

Čítať 3256 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:26

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.