utorok, 10 september 2013 19:21

Znovu ožíva Klub dôchodcov v Čiernej Lehote

Napísal(a) Mária Jakobejová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V Čiernej Lehote na hornom Gemeri slávnotne otvorili ešte 22. augusta 2013 Klub dôchodcov. Svojím príhovorom sa k pozvaným členom a tiež zatiaľ sympatizantom Klubu dôchodcov a Jednoty dôchodcov na Slovensku v Čiernej Lehote prihovorila predsedníčka KD a JDS v Čiernej Lehote pani Mária Jakobejová, tiež za prítomnosti starostky obce Ing. Ivety Potočnej, poslanca OZ Mgr. Michal Terraia a pracovníčky OcÚ Izabely Kúkoľovej.
„Dovoľte mi, aby som Vás čo najsrdečnejšie privítala v týchto priestoroch Klubu dôchodcov, ktorý sa koná z príležitosti jeho otvorenia. Ako všetci viete, tieto priestory boli zrekonštruované v rokoch 1970 a zriadené bolo hygienické stredisko a klub dôchodcov. Využívali ho nielen naši dôchodcovia, ale aj zo širokého okolia. Zabezpečovali sa týždenné pobyty pre dôchodcov. Činnosť strediska a klubu bola na vysokej úrovni. Posledné roky činnosť začala stagnovať, až skončila. Rôzne spoločenské a politické premeny, ktoré zasiahli do života ľudí, neobišli ani nás. Ale preto, že patríme k obciam, ktorým nie je ľahostajný osud občanov, preto sme

sa rozhodli zriadiť a znova oživiť činnosť Klubu dôchodcov a Jednoty dôchodcov na Slovensku v našej obci.

Pri tejto príležitosti chcem poďakovať vedeniu obce za pomoc pri realizácii tohto podujatia. Zvlášť všetkým členom nášho výboru, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k výzdobe a zariadeniu klubu. Poďakovanie patrí vám všetkým, ktorí ste si našli čas a prijali naše pozvanie. Aktivitami v klube zamedzujete predčasným prejavom starnutia. Neustále objavujete a využívate rezervy pri rôznych záujmových a kultúrno-osvetových činnostiach. Naším želaním je, aby ste si aj v období jesene života čo najdlhšie predĺžili aktivity a spokojný život. Zároveň vám oznamujeme, že Klub bude otvorený 2 krát do mesiaca, a to v nedeľu v čase od 14.00 do 16.00 hod.“

Báseň zarecitovaná pani Vierou Bystrenovou:

Čo máme si priať v tejto chvíli,
snáď iba to, by sme boli zdraví, živí.
By mohli sme miestnosť túto využívať dobrých rokov pár,
keď sme ju dostali od obce, my, dôchodcovia, ako dar.

Poďakovať chceme vedeniu obce i Obecnému zastupiteľstvu,
že sa tu stretávať môžeme a sľubujeme,
že v tejto miestnosti okrem relaxu aj činnosť vyvíjať budeme.

Príkladom pre mladých chceme byť,
nech vidia, že i v zrelom veku sa dá plnohodnotne žiť.

Keď nám už aj vrásky zdobia tvár a na hlave biely vlas,
ešte je dosť elánu v nás,
aby sme pre obec platnými občanmi boli,
hoc nás už sem tam aj čosi bolí.

Ruku k dielu pri propagácii i skrášľovaní našej obce chceme dať,
by z toho mohli sme všetci osoh mať.
Tak si prajme, by táto miestnosť nám, seniorom, slúžila,
by každého člena noha sem prísť túžila.

Stretávajme sa tu v dobrej nálade,
v počte hojnom
a odchádzajme stadeto plní dojmov.
S pocitom dobrým, s nádejou,
že opäť sa tu stretneme v kruhu priateľov.

Text: Mária Jakobejová
Foto: Mgr. Michal Terrai

 

Čítať 3946 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 11:08

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!