štvrtok, 30 október 2014 13:42

Konfirmandi CZ ECAV v Rožňavskom Bystrom i v Rakovnici oslávili milé jubileá

Napísal(a) Marta Lajčáková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

rby-rak-img028aV Cirkevnom zbore ECAV Rožňavské Bystré sa počas októbra 2014 konali milé slávnosti spojené s Pamiatkou posvätenia chrámov Božích v Rakovnici ako aj v Rožňavskom Bystrom. V Rakovnici sme 5.10.2014 slávili 178. výročie pamiatky posvätenia chrámu a zároveň v tento deň sa konala slávnosť pri 60-tom výročí od konfirmácie. 
V Rožňavskom Bystrom sa slávila pamiatka posvätenie chrámu pri 170-tom výročí a zároveň sa konala milá slávnosť zlatej konfirmácie. 
Po 60 a 50 rokoch sa stretli konfirmandi, ktorí vtedy ako 14 roční sľubovali vernosť Pánovej cirkvi a vyznali svoju vieru v Trojjediného Pána Boha. Spolu s nimi sme sa mohli v tieto slávnostné dni radovať, že opätovne zavítali medzi nás napriek tomu, že mnohí sú roztratení ďaleko od rodných obcí. Spomínali sme aj na tých, ktorí nás predišli do rby-rak-konfirmandi-2rby-rak-img029rby-rak-img030arby-rak-img028večnosti a takisto aj na brata farára Belu Mihalidesa, ktorý nás viedol v príprave ku konfirmácii v našej mladosti. Počas slávnostných služieb Božích jubilujúci konfirmandi prijali požehnanie v zmysle biblických slov a následne aj sviatosť Večere Pánovej, 

tak ako pred mnohými rokmi.
Konfirmandom bola odovzdaná aj rozpomienka na tento deň. Po slávnostných službách Božích sme sa ešte spoločne potešili vzájomným rozhovorom, ktoré sme strávili pri pohostení, ktoré pripravili ochotné sestry ako v Rakovnici, tak aj v Rožňavskom Bystrom.

Marta Lajčáková, zborová dozorkyňa CZ EVAV

Foto: Dr. Jozef Sabo a Marta Lajčáková

 

Čítať 5338 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:24

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!