sobota, 15 december 2012 10:53

Občania Rakovnice sa veľmi tešia, že po rokoch sa voda dostane do každého domu Doporučený

Napísal(a) Dr. J. Sabo
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

So stavbou vodovou v obci Rakovnica sa doslova finišuje. Hlavné rozvody, bočné prípojky k rodinným domom, bytovke, obecným budovám sú hotové. Hydranty osadené presne podľa projektu cesty dané do pôvodného stavu. Hlavná nádrž vody dokončená, ohradená, cesta vyasfaltovaná.
Občania sa tomu veľmi tešia, že po rokoch sa voda dostane do každého domu. Veď žiť bez vody nie je možné. Mnohí by vám povedali koľko sa

nalopotili, navozili vody vo veľkých nádržiach, aby mali to, čo je inde úplne samozrejmé. Veľkou skúškou bol tento rok a jeho horúce leto. V miestnej časti Hostinec studne vyschli. V obci (spodnej časti) pri potoku bolo vody pomenej. Hospodárne sa s ňou nakladalo.
Vodovod sa započal stavať začiatkom deväťdesiatych rokov minulého storočia. Dlho, veľmi dlho to trvalo, kým sa stavba vodovodu dostala do dnešného štádia. Medzitým sa obec splynofikovala a voda stále meškala. Ľudia už začali pochybovať či vôbec niekedy bude tá historická stavba dokončená. Stalo sa. Je to tu.
Treba pripomenúť, že vodovod nie je sólo stavba. Projekt je spracovaný ako skupinový vodovod Rakovnica, Rudná, Rožňavské Bystré. Po Rakovnici budú nasledovať obe spomínané obce, kde sa rovnako ako u nás vodovod zrealizuje.
Text a foto: Dr. Jozef Sabo


{jcomments on}

 

Čítať 8765 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:32

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.