piatok, 28 marec 2014 10:15

Rakovnickí seniori zo stacionára si prezreli jaskyne, ktoré hocikto nemôže navštíviť

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

rak jaskyne1aDenný stacionár pre seniorov v Rakovnici spolu s obecným úradom popri iných stretnutiach zorganizoval 20. marca 2014 akciu s názvom „Jaskyne slovenského krasu“. Stretnutie bolo zamerané na prezentáciu krás jaskýň, ktoré nie sú sprístupnené pre verejnosť. Jedine členovia speleologických klubov majú do nich prístup. Našťastie sa v Rakovnici takýto človek nachádza. Preto sme ho poprosili, aby nám odprezentoval to, čo obyčajný človek nevidí.
Začiatok bol o 10. 00 hodine. Všetci sme netrpezlivo očakávali, čo uvidíme, čo sa nachádza pod zemským povrchom, čo skrýva a čo vytvorila naša Zem. Avšak ešte pred tým ako som pustila Vladimíra Kóňu k slovu, som všetkých srdečne privítala. Zagratulovalo sa našim oslávnenkyniam pani Juliane Gonosovej a Matilde Gallovej, ktoré nás potešili sladkým občerstvením. Klienti nezabudli ani na mňa. Keďže som mala sviatok, spoločne sa mi postarali o darček. Ďakujem im za milé prekvapenie a krásny dar.
Po úvode a gratuláciách som dala slovo Vladimírovi Kóňovi. Prezentácia sa začala a my sme s úžasom počúvali a pozerali. Boli nám odprezentované fotografie z Ardovskej jaskyne, zo Silickej ľadnice, Šingliarovej priepasti, Zvonivej jamy, z priepasti - Čistá


studňa, z jaskyne Milada, Majkovej jaskyne, Krásnohorskej a Brzotínskej jaskyne. Pozreli sme si aj videá z niektorých spomínaných jaskýň a priepastí. Dokonca bol pustený dokument o Silickej ľadnici. Za všetkých chcem poďakovať prezentujúcemu Vladimírovi Kóňovi. Bol ochotný venovať nám kúsok svojho času. Poskytol nám veľmi pestrý a prínosný program. Vďaka tomu sme videli nesmiernu krásu, ktorú žiaden človek nedokáže vytvoriť.
Erika Gallová

 

Čítať 5152 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:42

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!