pondelok, 14 október 2013 13:35

V našom dennom stacionári pre seniorov sme zorganizovali „Sladký deň“ Doporučený

Napísal(a) Mgr. Erika Gallová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V mesiaci október sa v našom rakovnickom dennom stacionári pre seniorov zorganizoval „Sladký deň“, ktorý sme pomenovali podľa palaciniek, ktoré som podávala na obed. Stretnutie sa uskutočnilo za spolupráce s Obecným úradom v Rakovnici, ktorý je zriaďovateľom denného stacionára.
V tento deň mali klienti pripravené aj prekvapenie. V kuchyni stacionára boli na stoloch v košíkoch pripravené gaštany, žalude, šípky, špáradlá, zápalky, korálky a iné veci potrebné na vytvorenie všakovakých postavičiek z vopred pripraveného materiálu. Veď si ešte pamätáme, ako sme ako malé deti zbierali gaštany a podľa vlastnej fantázie z nich robili čo nám napadlo. Tak aj naši klienti sa mohli realizovať a využiť svoju fantáziu.
Pred tým ako sme sa pustili všetci do práce som ich privítala, otvorila začiatok stretnutia a srdečne zablahoželala oslávencovi narodenín pánovi Ondrejovi Bradáčovi. Spolu s manželkou nás pohostili. Pre všetkých priniesli občerstvenie s koláčikom.

Ďalším prekvapením dňa bol príchod bývalej sociálnej pracovníčky denného stacionára v Rakovnici Bc. Eriky Gembickej. Prišla aj s dcérkou, ktorú ukázala svojim bývalým klientom. Zároveň sa zvítala s ľuďmi, ktorí jej počas jej pôsobenie prirástli k srdcu. Bolo to príjemné spestrenie nášho stretnutia. 
Medzi tým som pripravovala sladké palacinky. Po dokončení palaciniek som spolu s ochotnými klientkami pani Zuzkou Jesenskou a pani Olinkou Leštákovou ponatierali lekvárom, dozdobili čokoládou a banánmi. Spoločne sme ich ponosili na stoly a mohli sme sa s chuťou pustiť do jedenia.
I keď bol program bohatý stihli sme z pripraveného spomenutého materiálu spoločne vytvoriť pekné postavičky z gaštanov a ďalšieho materiálu. Tu sa ukázala kreativita, nápaditosť tvorcov. Aj tým sme sa potešili.
Po palacinkách sme si dali kávu s prijemnou arómou. Po jej dopití mi klienti pomohli s drobnými prácami a naša vydarená akcia plná prekvapení sa skončila. Všetci odchádzali s úsmevom na tvári a s dobrým pocitom z príjemného posedenia.
Text: Mgr. Erika Gallová
Foto: Bc. Erika Gembická, Mgr. Erika Gallová, Ján Molnár

 

Čítať 3974 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:58

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!