×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/obsah/rakovnica/dom/upaseky
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/obsah/rakovnica/dom/upaseky
utorok, 15 máj 2012 13:00

Osobitným prínosom v Rakovnici je zdobenie domov zvláštnym spôsobom Doporučený

Napísal(a) Dr. Sabo
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Osobitným prínosom v Rakovnici je zdobenie domov zvláštnym spôsobom. Okrem celkovej maľby, vymaľovania celého domu, sa robia dodatočné výzdoby. Máme na dvoch domoch vkusne urobené obrazy znázorňujúce remeslá pôvodných majiteľov domov, alebo ako sa k nim volalo. Každý spoločný dvor nesie názov získaný z minulosti, napr.: u Žúdelä, u Šmitni, ...
Našu pozornosť upútal názov, ktorý sa bežne užíva, ale nebol zverejnený takým zvláštnym spôsobom. Podľa fotografie odhalíte v čom je podstata. Nad vchodom do domu je názov „U Paseky“. Ten oznamuje všetkým okoloidúcim, že tak sa v minulosti volalo k ľuďom, ktorí bývali v dome.

Oživenie starých názvov dáva originalitu domu, zachováva tradíciu. Je vyjadrením príslušnosti k rodu, miestu, rodisku, rodine, prípadne remeslu.
Dobrý nápad, ktorý oživí celkový vzhľad domu a pridá niečo jedinečné k spoločnému rodinnému bývaniu. Cenné na tom je, že sa označenia robia s vkusom, citom, originalitou.
O tom, že v dome žijú obyvatelia s vkusom, dobrým nápadom, svedčí aj jedinečná úprava exterieru. Najnovším doplnkom je „ružový bicykel“ a k nemu urobený doplnok „špeciálnych nohavíc“. Foto napovie viac.
Text a foto: Dr. Sabo
{gallery}obsah/rakovnica/dom/upaseky{/gallery}
{jcomments on}

Čítať 3382 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:34

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!