×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/sport/futbal/rakovnica/turnaj/kona
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/sport/futbal/rakovnica/turnaj/kona
štvrtok, 28 júl 2011 21:09

Aj na piatom ročníku stretnutia futbalových veteránov v Rakovnici majú zásluhu Kóňovci z Prahy Doporučený

Napísal(a) Dr. Jozef Sabo
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Tohto roku sa uskutočnil piaty, jubilejný ročník stretnutia, ktoré zorganizoval, usporiadal, zabezpečil Viliam Kóňa s dcérou Martinou. Stretnutie futbalových veteránov sa zrealizovalo 23. júla 2011 o 15.00 hod. na futbalovom ihrisku v Rakovnici. Na stretnutie sa tešili nielen futbaloví veteráni, ale celá obec. Všetci sa mohli zúčastniť na tejto skvelej akcii. Pre účastníkov všetko bolo perfektne pripravené. Občerstvenia bolo dostatok pre všetkých. Dvojaký guláš  už zďaleka rozvoniaval. Jeden bol normálny. Mohli ho jesť i deti. Druhý pikantnejší pre fajnšmekrov.
Hlavným bodom programu bolo stretnutie dvoch mužstiev veteránov.

Poznali sa podľa žltých, alebo červených dresov. Pri zápase nešlo o výhru. Všetci sa vyžívali v hre. Obnovili sa im staré futbalové finty. Útoky, obrana, góly zavŕšili rozbehnutý zápas.
Rozhodca prísne dozeral na celý priebeh. Neodpustil priestupky, neznalosti. Objektívne riešil každú situáciu. Vzájomná úcta, ohľaduplnosť vládli na hracej ploche.
Po skončení zápasu stretnutie nekončilo. V družnej, priateľskej atmosfére sa pokračovalo ďalej. Zaznela aj hudba a nálada stúpala. Začala sa diskotéka. Veselosť, družný rozhovor dominoval. K večeru sa účastníci odobrali na terasu do pohostinstva.
Domov sa nikomu nechcelo. Veď bolo o čom rozprávať, debatovať, spomínať. Do hry vstúpila hudba a tancachtiví občania neodolali a pustili sa do riadnej zábavy. Kedy to skončilo? Ľahko uhádnete kedy. Po záverečnej.
Pýtali sme sa pána Kóňu, prečo v podvečer Magdolény robili stretnutie. „Svätá Magdaléna je patrónkou obce a v rámci roka sa považuje za najkrajší miestny sviatok,“ povedal. „Všetky ročníky sme realizovali v tomto období. Vždy nám prialo aj počasie. Minulého roku trocha to pošramotil dážď, ale akcia bola i napriek tomu úspešná,“ dodal.
Okrúhly, piaty ročník ukončil príjemný deň plný zážitkov, dobrých pocitov, priateľskej atmosféry. ZA všetko a všetkých patrí poďakovanie pánovi Viliamovi Kóňovi a jeho dcére Martine. Ich úprimný a otvorený vzťah k obci, občanom a zvlášť futbalistom vniesol ducha solidarity do celej akcie.
Text a foto: Dr. Jozef Sabo

{gallery}sport/futbal/rakovnica/turnaj/kona{/gallery}
{jcomments on}

Čítať 2835 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:03

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!