štvrtok, 14 marec 2013 19:08

Aj výbor ZO JDS v Rakovnici mal čo hodnotiť Doporučený

Napísal(a) Dr. Jozef Sabo, Mgr. L. Fabián
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Z detstva poznáme čarovné slovíčko. Áno, to je to, na čo ste mysleli.  Ďakujem. V jednom slove veľa citovej sily. Každému sa páči. Každého osloví, poteší, ocení. Aj výbor ZO JDS v Rakovnici ho používa. Potvrdením toho bolo jeho zasadnutie 31. januára 2013, ktoré sa konalo v priestoroch obecného klubu.
Na zasadnutie boli pozvaní zástupcovia občanov, ktorí sa podieľali na úspešnom podujatí ZO JDS „Posedenie pod jedličkou“ v decembri

minulého roka. Členovia výboru i pozvaní hostia postupne prichádzali.
Stretnutie otvoril predseda organizácie Mgr. Ladislav Fábian. Privítal prítomných. V mene výboru zhodnotil priebeh podujatia. Osobitnú pozornosť venoval programu a unikátnej výstavke. „Program bol pestrý. Zaujal všetkých. Potešil i pobavil,“ potvrdil vo svojom úvodnom slove. „Výstavka nemala obdobu. Ukázala na šikovnosť, zručnosť i výtvarné cítenie, pekárenské nadanie, umenie našich žien,“ zdôraznil. Po zhodnotení osobitne poďakoval pani Mgr. Márii Sabovej, ktorá mala dirigentskú paličku počas príprav  i počas programu. Celé podujatie sa konalo s  účasťou 86% členov a 9 hostí. Sálu zapožičal  a výzdobu zabezpečil s vianočným stromčekom  p. Ľuboš Lešták - starosta obce a  ženy, ktoré sú na aktivačných prácach. Starosta obce sa veľmi aktívne podieľa na našich podujatiach, za čo mu patrí veľké poďakovanie. Chutné jedlo pripravila p. Marika Koltášová, ktorá upiekla i kvalitný koláč – „peräc“. Poďakovanie patrí pani Gyurékovej Zuzke pri porcovaní a obsluhovaní, ako aj  p. Fábianovej, p. Šimárovej, p. Leštákovej, p. Hudecovej.
Kultúrny program pripravila ZŠ v Rožňavskom Bystrom pod taktovkou p. riaditeľky Mgr. Marty Gadušovej a p. učiteľky Mgr. Labaškove. Vystúpenie detí veľmi potešilo. Krásny kultúrny program pripravili ženy zo ZPOZ- u v Rakovnici s hudobným doprovodom p. Igora Adlera. Poďakovanie patrí aj Ing. Ondrejovi Lorkovi, ktorý prispel nielen medom, ale aj obsluhou technických pomôcok. Veľké poďakovanie patrí sponzorom -OcÚ na čele s pánom starostom,  p. Janette Fábianovej, p. Helene Balogovej u Máťaša. Výbor ZO zhodnotil celé podujatie ako úspešné, dobre zorganizované, dobre režírované a spolu so všetkými sa zhodli na tom, že pekné tradície a stretnutia treba opakovať. V decembri sa stretneme zas.
Zasadnutie pokračovalo diskusiou i podávaním občerstvenia. Prítomní poďakovali za uznanie a prisľúbili svoju účasť i na ďaľších podujatiach. Boli potešení, že sa mohli prezentovať, inšpirovať iných, ponúknuť niečo nevšedné v spojení s najkrajšími koncoročnými  sviatkami.
Zástupca predsedu Ondrej Bradáč poukázal na to, že len vzájomnou spoluprácou s inými spoločenskými združeniami je možné veľa dokázať, ukázať a vzájomne sa potešiť. „Každé stretnutie dáva ľudom jedinečnú príležitosť spoločensky žiť, prežívať niečo neopakovateľné, príjemné, a to je podstatné“. Jeho slová vystihli potrebu nežiť izolovane, ale žiť spoločensky. Organizácia JDS sa snaží tieto myšlienky, potreby naplňovať. A verte, že sa im to darí.
Text: Dr. Jozef Sabo a Mgr. Fábian
Foto: Dr. Jozef Sabo{jcomments on}

 

Čítať 3186 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:08

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.