×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/obsah/rakovnica/dom/kdocu
JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/obsah/rakovnica/jarna/maj
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/obsah/rakovnica/dom/kdocu
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/obsah/rakovnica/jarna/maj
sobota, 06 august 2011 18:05

Rakovnica sa môže pochváliť rekonštrukciou kultúrneho domu a obecného úradu Doporučený

Napísal(a) Dr. Jozef Sabo
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Obec Rakovnica sa môže pochváliť rekonštrukciou kultúrneho domu a obecného úradu. Bolo to už nevyhnutné. Strecha zatekala. Voda prenikala cez plafón až na parkety. Okná netesnili. Darmo sa kúrilo, teplo unikalo von. Náklady na údržbu a prevádzku boli tak vysoké.
S použitím eurofondov sa situácia zmenila. Máme novú fasádu, pekne vyfarbenú. Zateplené steny, plastové okná. Nová strecha by mala vydržať oveľa dlhšie ako predchádzajúca. Exteriér je upravený tak, aby sa do kultúrneho domu i obecného úradu pohodlne dostali aj telesne postihnutí občania, vrátane vozíčkarov.
Interiér sa tiež očividne zmenil. Znížený strop zabráni zbytočnému úniku


tepla. Rýchlejšie sa celá miestnosť vyhreje. Vetrá sa ekonomicky. Do kolaudácie je ešte potrebné urobiť zopár dokončovacích prác. Veríme, že sa to rýchlo urobí. Pred novým starostom a obecným zastupiteľstvom stojí ešte jedna dôležitá úloha. Dokončenie zemných prác okolo celej budovy. Vybudovanie parkoviska. A bude to tak, ako má byť.
Text a fotografie: Dr. Jozef Sabo

{gallery}obsah/rakovnica/dom/kdocu{/gallery}
{jcomments on}

Čítať 2991 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:42

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!